مـرکـز تـحـقیـقـاتسلامت چشم بصیر

زمان برگزاری: سوم تا پنجم خردادماه 1396

شرکت تجهیزات پزشکی باهر مهد

شرکت تجهیزات پزشکی باهر مهد 

 

کمپانی خانوادگی  SCHWIND eye-tech-solutions در سال 1958 توسط Herbert Schwind در کشورکلاین اوستهایم کشور آلمان پایه گذاری شد. در طول حیات 55 ساله خود، این کمپانی از یک تولید کننده کوچک تجهیزات تشخیصی چشم پزشکی به سازنده پیشرفته ترین دستگاه های اگزایمر در جهان تبدیل شده است.

وارد شدن دستگاه AMARIS به عنوان نسل جدید دستگاه های اگزایمر لیزر کمپانی  SCHWIND به بازار در یال 2007 نه تنها استانداردهای جراحی رفراکتیو را دگرگون ساخت بلکه در کمتر از یک سال 5 جایزه بین المللی از جمله جایزه نوآورانه ترین محصول چشم پزشکی جهان در سال 2008 را برای کمپانی به ارمغان آورد.

نهایتاً در سال 2013 کمپانی  SCHWIND با ارائه مدل  AMARIS 1050 RS ضمن تثبیت جایگاه خود به عنوان پیشروترین سازنده اگزایمر لیزر در جهان بار دیگر استانداردهای جدید و دست نیافتنی را برای سایر سازندگان بنا نمود.

هم اکنون کمپانی  SCHWIND با نصب بیش از 1300 دستگاه اگزایمر در 120 کشور دنیا سهمی معادل 30% از بازار جهانی را به خود اختصاص داده است.

شرکت باهرمهد در سال 1393 طی توافقی با کمپانی  SCHWIND به عنوان نماینده انحصاری آن کمپانی در ایران انتخاب شده و فعالیت خود را در زمینه بازاریابی و فروش محصولات  SCHWIND و همچنین پشتیبانی فنی از دستگاه های موجود آغاز نموده و امیدوار است بتواند رضایت کامل جامعه متخصصین چشم پزشکی کشور را جلب نماید.                                  

 کلمه ليزر (LASER) از حروف اول کلماتLaser by Amplification Stimulated of Emission Radiation   گرفته شده است .در واقع ليزر منبع نوری است که نور بينهايت خالص (فقط با يک طول موج )توليد ميکند . نور سفید ترکیبی از از رنگها (قرمز-نارنجی-زرد-سبز-آبی-نيلی-بنفش) با طول موچ ۴۰۰ تا ۷۰۰ نانومتر است که با چشم قابل رویت است در حالیکه نور  مادون قرمز (طول موج بالای ۷۰۰ نانومتر) و فوق بنفش (طول موج ۱۰۰ تا ۴۰۰ نانومتر)را با چشم نميتوان ديد. بنابراین ليزر ؛ تشعشع توليد شده توسط تقويت کننده های نوری ميباشد که در طيف های مختلف از مادون قرمز تا فوق بنفش آن در پزشکی کاربرد دارد. پس نور ليزر مادون قرمز و فوق بنفش را با چشم نميتوان ديد. انواع لیزر استفاده های مختلفی در چشم پزشکی دارند مثلا در درمان آب سیاه، آب مروارید، پاک کردن کدورت کپسول عدسی پس از عمل آب مروارید، پارگی پرده شبکیه، درمان عواض چشمی دیابت و اصلاح عیوب انکسار.  در جراحیهای لیزری برای تصحیح عیوب انکساری از لیزر اگزایمر که نوعی لیزر فوق بنفش است، استفاده می شود. اعمال جراحي رايجي که از اين ليزر استفاده مي کنند شامل : ليزيک(LASIK)، لازک(LASEK)، پي آر کي  (photorefractive keratectomy (PRK  ، پي تي کي ( Photo Therapeutic Keratectomy(PTK  و ..... است.

از ليزر اگزايمر از سال 1987 براي عمل PRK استفاده مي شد و در سال 1995 استفاده از اين ليزر در  PRK مورد تأييد انجمن دارو و غذاي آمريکا  FDA قرار گرفت.ليزر هاي اگزايمر خاصي براي ليزيک تأييديهFDA گرفته اند. اين ليزر، ليزر سرد (عدم توليد حرارت) بوده و اجازه برداشت دقيق بافت (به منظور شکل دهي مجدد سطح قرنيه)، بدون آسيب حرارتي به بافت هاي مجاور را مي دهد. 
  ليزر اگزايمر؛ ليزري بسيار دقيق بوده که با استفاده از امواج نوري با انرژي زياد و غير قابل رويت، سطح قرنيه را تراش ميدهد. پس مي توان سطح قرنيه را کم شيب تر يا پر شيب تر کرد. چنين مي توان تصور کرد که اين ليزر سطح قرنيه را طوري تراش مي دهد که انگار لنز تماسي دائمي روي قرنيه گذاشته باشيم.
دقت ليزر اگزايمر به حدي است که با هر پالس طي 12 بليونيوم ثانيه 25/0 ميکرون از بافت را تراش مي دهد که معادل يک دويستم ضخامت موي انسان و يا 39 ميليونيوم اينچ است!!!!

اطلاعات تماس

ولی عصر، خیابان بزرگمهر، شماره ۱
تهران, ایران ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
Email: hi@bahermahd.com
Phone: ۶۶۴۷۶۰۷۸ ۹۸۲۱+
Fax: ۶۶۴۷۶۰۷۸ ۹۸۲۱+