USERN

یوسرن با هدف گسترش آموزش و پژوهش علمی اخلاق محور و بشر دوستانه و در نهایت پیشرفت علم برای اهداف غیرنظامی و مصالح عمومی در دنیا و در تمام ٢٢ رشته علمی ایجاد شده است. اجرای پروژه های علمی بین المللی، بین رشته ای و ایجاد بستری برای ارتباط بهتر میان پژوهشگران جوان و دانشمندان مجرب در تمام دنیا از برنامه های پیش روی این شبکه است.

بورد مشاورین علمی این شبکه متشکل از دانشمندان یک درصد برتر تمام رشته های علمی که توسط ESI معرفی شده اند و برندگان جایزه نوبل است. هم اکنون با گذشت تنها ٢ ماه و نیم از آغاز فعالیت رسمی این شبکه بیش از یکصد دانشمند از سراسر دنیا در این بورد عضو هستند.
تیم اجرایی یوسرن از دانشجویان و فارغ التحصیلان و دانشمندان علاقه مند تشکیل شده است که به انجام امور اجرایی این شبکه می‌پردازند.

مرکز تحقیقات سلامت چشم بصیر بر اساس اصول و فرهنگ سازمانی جاری خود همواره سعی داشته است تا از پژوهشگران و دانشمندان جوان حمایت کند. این نگاه و باور را بارها به عمل در آورده و ثابت کرده است که فراهم آوری زمینه‌های جهت رشد و بالندگی جوانان این سرزمین را از افتخارات خود می‌داند. همکاری این مرکز با شبکه‌ی جهانی یوسرن و راه اندازی دفتری از این شبکه‌ی جهانی در مرکز تحقیقات نشان از التزام این مرکز به اجرای تعهدی که خود خواسته برای خود برگزید دارد.

سال ۱۳۹۴ دفتر شبکه‌ی جهانی یوسرن در مرکز تحقیقات بازگشایی شد. از همان سال تا کنون کارهای مشترک فراوانی میان این دو مجموعه شکل گرفته است. مهم‌ترین همکاری شکل گرفته برگزاری دومین مدرسه بین المللی اپتیک و دومین کنگره بین المللی بصیر بود که در سال ۱۳۹۶ بود. رویدادی که به همت مرکز تحقیقات سلامت چشم بصیر و با همکاری مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران، شبکه‌ی جهانی یوسرن و مرکز تحقیقات چشم پزشکی فارابی به مدت سه روز برگزار شد.

در سال ۲۰۱۷ دفتر یوسرن مرکز تحقیقات سلامت چشم بصیر توانست، عنوان فعال‌ترین دفتر این شبکه جهانی در کشور را بدست بیاورد.

با تایید ریاست مرکز تحقیقات سلامت چشم بصیر، این مرکز به عنوان یکی از حامیان یوسرن در جایزه بین المللی یوسرن در سال ۲۰۱۸ حضور داشت. جایزه بین المللی یوسرن که به روال همیشگی‌اش هر ساله در یکی از کشورهای میزبان شبکه‌ی جهانی یوسرن برگزار می‌شود، سالیانه به دانشمندان برتر جوان زیر ۴۰ سال جهان در حوزه‌های مختلف اهدا می‌شود.

در سومین دوره این جایزه در سال ۲۰۱۸، کشور ایتالیا میزبان این رویداد بین المللی بود که مرکز تحقیقات سلامت چشم بصیر علاوه بر حمایت مادی و معنوی با اهدای هنر اصیل ایرانی، فیروزه کوب، از برندگان جایزه یوسرن تقدیر کرد. همچنین پیام ویدیویی ریاست مرکز تحقیقات سلامت چشم بصیر، جناب آقای دکتر احمد شجاعی باغینی، در این مراسم پخش شد. پیامی که حاوی آرزوی موفقیت و بهروزی برای برندگان بود.

فهرست